Kozmetika s Matrixylem a Argireline

Matrixyl®, Argireline®, neuropeptid Calmosensive

Matrixyl®, ako tvrdia svetoví vedci, je chemická látka používaná v krémoch proti vráskam zvyšuje množstvo kolagénu v pleti. V praxi to  znamená, že prípravky obsahujúce túto zložku, skutočne obmedzujú množstvo vrások v tvári a reklama na tieto kozmetické výrobky nie je klamlivá.

Kolagén je bielkovina, ktorej vďačíme za plasticitu pleti. V mladosti je jej v koži obrovské množstvo, s vekom ale kolagénu ubúda, koža stráca pružnosť a začínajú sa v nej objavovať vrásky. "Štúdia ako ako sú tie naše, sú veľmi dôležité, ako pre samotných zákazníkov, tak aj pre kozmetický priemysel, pretože jednotlivé spoločnosti len výnimočne publikujú svoje výsledky, aby ich nemohla konkurencia kopírovať, "uviedol k výskumu profesor Ian Hamley z University of Reading, kde testovanie Matrixyl vykonali. Pri použití tejto látky sa množstvo kolagénu v pleti zdvojnásobilo.

Matrixyl® je posledný výkrik biotechnológie v oblasti bielkovín. Obsahuje matrykini Pal - GHK i pal - GQPR, ktoré sú nositeľmi informácií potrebných pre regeneráciu pokožky. Peptidy, ktoré obsahujú, majú synergické pôsobenie s bielkovinou rybieho kolagénu. Je to jedna z najdrahších ingrediencií v kozmetických prípravkoch. Matryxil patrí k najnovším a najúčinnejším látkam patriacim do skupiny NIČITELIA VRÁSOK. Výrazne podporuje mikrocirkuláciu. Jeho pôsobenie je podobné retinolu, oproti nemu ale Matrixyl 3000 pôsobí dvakrát rýchlejšie, nedráždi pokožku a je stabilná a preto si zachováva svoje vlastnosti po celú dobu užívania krémov.

Neuropeptid Calmosensive je špeciálna zložka, ktorá prináša pokožke rovnaký efekt ako aplikácia toxického botulotoxínu. Vyhladzuje mimické vrásky v tvári, špeciálne v oblastiach, kde sa mimické vrásky tvoria - okolie očí a úst.

Argireline® (Acetyl hexapeptid-8) - táto látka predstavuje revolučnú novinku v účinnom boji proti vráskam.Predchádza vzniku vrások a hlboké vrásky zmierňuje.

Neuropeptid Calmosensive a Argireline® narozdiel od škodlivého botulotoxínu, ktorý dočasne paralyzuje mimické svaly, iba oslabí svalovú kontrakciu, čím sa mimické svaly uvoľnia.

Peptid v tejto látke má podobnú štruktúru ako bielkovinový komplex zaisťujúci prestup nervového vzruchu do svalu. Na rozdiel od botoxu však iba oslabí prenos vzruchu, pretože sa na spomínaný komplex naviaže. Botulotoxín zničí jeden z proteínov tohto komplexu, vzruch nemôže byť prenesený a sval ochrnie. Argireline a neuropeptid Calmosensive pôsobí len pár hodín a sval nie je poškodený, botox pôsobí 3-6 mesiacov a sval poškodzuje sval. Mimika tváre, predovšetkým úsmev, je prirodzene zachovaný a zostáva aj radosť zo života. Kozmetický prípravok celkovo pozitívne pôsobí na pružnosť a pevnosť pleti a ovplyvňuje dlhodobo jej odolnosť proti starnutiu.
 

Najpredávanejšie