Poradňa

ČO JE KATALYTICKÁ LAMPA ?

Katalytické lampy pochádzajú z roku 1898, kedy francúzsky lekárnik vytvoril katalytický spaľovací systém na dezinfekciu vzduchu v nemocniciach. Pôvodné modely boli vyrobené zo skla alebo z krištáľu a fungovali na rovnakej báze ako dnes - rozptylu katalytickým spaľovaním.

Katalytický horák chytá a ničí molekuly, ktoré šíria zápach. Prelínanie vzduchu a konvekčného ťahu zaistí, že je zápach odstránený rovnako ako vzdušné mikroorganizmy. Katalytické lampy vzduch pred rozvoňaním ešte vyčistia.

V dvadsiatych rokoch minulého storočia prišli dizajnéri s nápadom vytvoriť lampy s estetickou hodnotou, ktoré by mohli byť ponúkané aj samotným zákazníkom. Tak sa katalytické lampy, ktoré boli predtým používané na čistenie vzduchu iba v rôznych inštitúciách, dostali aj do domácností.

Čističe vzduchu a podobné spreje väčšinou zápach maskujú. Katalytické lampy naopak vzduch aktívne čistia a až potom uvoľňujú vôňu do širokého priestoru. Bežné pachy v domácnosti spôsobené varením, domácimi zvieratami, tabakom alebo cvičením môžu byť pomocou katalytickej lampy Ashleigh & Burwood bezpečne a efektívne odstránené.

Ashleigh & Burwood sú predné značkou v tomto odvetví a ponúka najlepšie ceny a najlepší výber katalytických lámp a vôní.

FUNGUJÚ KATALYTICKÉ LAMPY SPOLOČNOSTI ASHLEIGH & BURWOOD SKUTOČNE PROTI VZDUŠNÝM MIKROORGANIZMOM ?

Áno, katalytické lampy spoločnosti Ashleigh & Burwood naozaj pomáhajú vyčistiť vzduch. Nezávislé testy katalytických lámp vykazujú nasledujúce výsledky týkajúce sa ničenia vzdušných mikroorganizmov:

Roztoče - 99% úmrtnosť
Baktérie Escherichia coli (E. coli) - 99% úmrtnosť

Päť typov plesňových spor ( Baktériové spóry alebo spóry alebo výtrusy sú mimoriadne rezistentné pokojové formy baktérií s minimálnym metabolizmom. Vytvárajú ich za určitých podmienok niektoré bakteriálne druhy, najmä bacily a klostrídie. )

Aspergillus niger - 61.5% úmrtnosť
Eurotium Amsterda - 79.6% úmrtnosť

Stachybotrys chartarum - 99.9% úmrtnosť
Penicillium crustosum - 99.9% úmrtnosť
Chaetomium globosum - 99.9% úmrtnosť

AKO DLHO LAMPA VYDRŽÍ ?

Lampa vydrží navždy, ak jej telo alebo krk nebudú poškodené. Otázkou je skôr "ako dlho vydrží kameň?" Za predpokladu, že je používaný len v spojení s palivom Ashleigh & Burwood a je používaný správne, by každá súprava mala vydržať cez 300 použití alebo cez 700 hodín. Stále testujeme kamene, ktoré boli použité už viac ako 300-krát a fungujú na optimálnej úrovni. Budeme aktualizovať tento dokument ihneď po tom, čo niektorý z kameňov konečne prestane fungovať!

 VIETE, ŽE ČLOVEK ROZPOZNÁ NA 10 000 DRUHOV VONÍ ?

 Katalytické lampy spoločnosti Ashleigh & Burwood sú jedinečným štýlovým doplnkom, ktoré poteší vaše oko a pohladí dušu.

  • Čistia a dezinfikujú vzduch-výsledky testov dokazujú 99% úmrtnosťroztočov,baktérií aj plesňových spor.
  • Okamžite likvidujú nepríjemné pachy a naniekoľko hodín prevoňajú váš interiér.
  • Sú prekrásnym ozdobným bytovým doplnkom, ktorý premení váš domov na oázu pokoja a pohody

 

 PAMATÁM SI VIAC ČO VIDÍM, ALEBO ČO CÍTÍM?

 Vedeli ste, že zatiaľ čo 95% informácií získaných zrakom do roka zabudneme, u čuchovej pamäte sa nám vytratí len 20%?

Vstupnej haly a recepcie utvárajú dôležitý prvý dojem, ktorý možno podporiť príjemnou vôňou a umocniť tak zážitok z daného miesta. Je zároveň preukázané, že svieži povzbudivé arómu zvýši vašu pracovnú aktivitu, preto sú katalytické lampy vhodné do pracovní, kancelárií, zasadacích miestností, kde sa konajú dlhé, unavujúce rokovania.