DuoLife Fiber

Kód: DLLQPFIB010100
Novinka Tip BIO
1 hodnotenie
Značka: DuoLife
40 €
3 dni

Prípravok je zložený z prírodných surovín najvyššej kvality a je bohatým zdrojom vlákniny. Zdravie podporujúce účinky zložiek obsiahnutých v doplnku stravy boli zdokumentované klinickými štúdiami.

Detailné informácie

Podrobný popis

DuoLife Fiber

DuoLife Fiber je výživový doplnok v tekutej forme, ktorý obsahuje komplex rozpustných vláknin až zo 4 zdrojov a patentovanú, značkovú receptúru rastlinných extraktov: ASTRAGIN® – podporuje vstrebávanie živín z tráviaceho traktu a BOSWELLIN® - podporuje zníženie zápalových procesov v črevách. Prípravok je zložený z prírodných surovín najvyššej kvality a je bohatým zdrojom vlákniny. Zdravie podporujúce účinky zložiek obsiahnutých v doplnku stravy boli zdokumentované klinickými štúdiami.

 

Prečo sa oplatí používať vlákninu

 

Vláknina (diétna/výživová vláknina) má veľmi dôležitú výživovú funkciu, aj keď nie je trávená v tráviacom trakte a neabsorbuje sa do krvného obehu. Má však veľmi pozitívny vplyv na mnohé metabolické a fyziologické procesy v ľudskom tele a zaraďuje sa do skupiny tzv. PREBIOTÍK.
Podľa Svetovej zdravotníckej organizácie (WHO) by mal byť odporúčaný denný príjem vlákniny pre dospelých 20-40 g1. Inštitút pre potraviny a výživu uvádza pre Poľsko normu 30-35 g na deň pre dospelých. Ďalším ukazovateľom denného príjmu je odporúčanie 14 g vlákniny/1000 kcal v strave/deň. Priemerná denná spotreba vlákniny v Poľsku v roku 2016 predstavovala iba 15,4 g na osobu2. Vedecké pozorovania ukazujú, že spoločnosti konzumujúce viac vlákniny (do 30–40 g/deň) majú nižšie percento tráviacich, obehových a imunitných problémov a s tým súvisiacich zdravotných problémov.
 
 
 
Doplnok stravy DuoLife Fiber je určený na použitie ako podporná liečba v prípade:

 
  • osôb, ktoré chcú denne podporovať normálnu funkciu tráviaceho traktu;
  • osôb, ktoré chcú podporiť správne vstrebávanie živín z tráviaceho traktu;
  • osôb s problémami v tráviacom trakte spojenými s poruchami prirodzenej črevnej mikroflóry alebo so zápalovými problémami;
  • osôb so zápchou a problémami so spomaleným prechodom črevami;
  • osôb, ktoré sa starajú o udržanie zdravej telesnej hmotnosti, vďaka tomu, že výrobok podporuje proces chudnutia, pomáha znižovať chuť do jedla a poskytuje dlhodobý pocit sýtosti;
  • osôb, ktoré dodržiavajú takzvanú LOW FODMAP diétu;
  • osôb, ktoré sa starajú o správnu hladinu glukózy a cholesterolu v krvi;
  • osôb, ktoré dodržiavajú tzv. LOW F diétu a chcú podporiť optimálne zdravie ciev a zdravý krvný tlak;
  • osôb, ktoré chcú podporiť detoxikačné a antioxidačné procesy v tele.

Zloženie: Jablková šťava, jablkové pyré, citrónová šťava  z koncentrovanej šťavy, SUNFIBER®* - patentovaná formula rozpustnej vlákniny z indických bôbov guar (Cyamopsis tetragonolobus) (galaktomanánová vláknina), FIBREGUM** - patentovaná receptúra rozpustnej akáciovej vlákniny, šťavy z plodov yuzu (Citrus junos), citrusového pektínu, BOSWELLIN®*** - patentovaná receptúra extraktu z indického kadidla (Boswellia serrata) 10: 1 štandardizovaný na 30 % obsahu kyseliny boswellovej, extrakt z koreňa konjaku (Amorphophallus konjac) štandardizovaný na 95 % obsahu glukomananu, ASTRAGIN® - patentovaná formulazPanax notoginsengaextraktuAstragalus membranaceus.

* BOSWELLIN® je ochranná známka spoločnosti Sabinsa Europe GmbH,
** SUNFIBER® je registrovaná ochranná známka spoločnosti Taiyo Kagaku Co., Ltd
*** FIBREGUM je ochranná známka spoločnosti Nexira

Dávkovanie:

Dospelí nad 18 rokov: 50 ml denne spolu s jedlom. Odporúča sa zapiť ďalším pohárom vody alebo iným nápojom. Neprekračujte maximálnu odporúčanú dennú dávku. Produkt by ste mali vždy zapiť dostatočným množstvom tekutín, pretože nedostatočný príjem tekutín môže spôsobiť zápchu.

Medzi užívanými liekmi a príjmom vlákniny by sa mal dodržiavať ODSTUP, pretože potravinybohaté na vlákninu môžu znížiť vstrebávanie liekov z tráviaceho traktu.

Liečba sa odporúča 1 hodinu pred alebo aspoň 2 hodiny po príjme vlákniny.
 
Uskladňovanie:
Výrobok skladujte pri izbovej teplote, mimo dosahu malých detí. Po otvorení skladujte v chladničke a spotrebujte do 30 dní. Chráňte pred priamym slnečným svetlom. Vzhľadom na to, že výživový doplnok DuoLife je prírodný produkt, chuť a konzistencia jednotlivých šarží sa môže líšiť v závislosti od ročného obdobia a surovín použitých pri výrobe. Všetky usadeniny sú tvorené prírodnými zložkami a sú typickým procesom pre takéto výrobky. Na odstránenie usadenín pred konzumáciou pretrepte.
 
Preventívne opatrenia: precitlivenosť na ktorúkoľvek zo zložiek produktu. V prípade existujúcich chronických ochorení, ako aj v prípade, že užívate lieky, sa pred použitím produktu poraďte s lekárom.
 
Osoby mladšie ako 18 rokov, tehotné a dojčiace ženy nemôžu používať tento produkt.
 
Obchodné balenie: 750 ml
 
 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Len registrovaní užívatelia môžu pridávať články. Prosím prihláste sa alebo sa registrujte.

Nevypĺňajte toto pole: