Kozmetika BIO FRESH COSMETIC - DAMAŠSKÁ RUŽA

Ruža Damašská

Do Európy priviezol túto ružu z Perzie Robert de Brie pri návrate z krížovej výpravy asi v roku 1254. Je pomenovaná podľa mesta Damasku, kde sa tieto ruže pestujú dodnes. Môžeme ich nájsť aj na Kaukaze. V Iráne sa každoročne slávnostne zberajú lístky ruží v Qamsaru v blízkosti mesta Kashan. Priemyselne sa pestujú tieto ruže v Turecku a v Bulharsku na známej planine ruží.
Plátky ruží sa používajú v kuchyni, kozmetike aj v ľudovom lekárstve. Ružová voda (voda z ruží) je vedľajším produktom vodné destilácie plátkov ruží pri výrobe ružového oleja a má výraznú chuť aj vôňu. Na výrobu 1 kg silice sa spotrebuje 3 000 kg ružových okvetných lístkov. Ruža sa vždy považovala za základ krásy. Zvláčňuje, osviežuje, hydratuje a upokojuje pokožku. Vyhovuje všetkým druhom pleti. Čistý ružový olej je nepostradateľnou zložkou svetových parfumov ,ako sú napríklad parfumy značky DIOR .

Táto detská rada z Bio ruže je jedinečný obsahem vhodná pre citlivú pokožku detí, obsahuje ružovú vodu a extrakt z harmančeka a je vhodná aj pre novorodencov. Ružova voda obsahuje viac ako 300 cenných látok a prispieva k udržaniu zdravej a žiarivej pokožky. Osviežuje, regeneruje , upokojuje začervenanie a alergické reakcie. Je antispazmodikum (proti kŕčom), antiseptikum, podporuje rovnováhu, spracovanie emócií, upokojuje, zmierňuje stres a nervové napätie, prináša vnútorný pokoj. Tato detská rada neobsahuje PARABENY, ALERGENY a SILIKONY!!!