Novinky emailom
Nevypĺňajte toto pole:

Facebook


Matrixyl®, Argireline®, Neuropeptide Calmosensive

Botulotoxín, tiež známy ako botox alebo klobásový jed, je jedovatá látka, ktorá sa používa v kozmetickom a farmaceutickom priemysle. Je produktom baktérie druhu Clostridium botulinum, a je jedným z najsilnejších bakteriálnych toxínov vôbec. Vpichovaním pod kožu sa ním vyhladzujú vrásky, hlavne na tvári.

Matrixyl®, ja tvrdia svetoví vedci, je chemická látka používaná v krémoch proti vráskam zvyšuje množstvo kolagénu v pleti. V praxi to tak znamená, že prípravky obsahujúce túto zložku, skutočne obmedzujú množstvo vrások v tvári a reklama na tieto lieky nie je klamná.

Kolagén je bielkovina, ktorej vďačíme za plasticitu pleti. V mladosti je jej v koži obrovské množstvo, s vekom ale kolagénu ubúda, koža stráca pružnosť a začínajú sa v nej objavovať vrásky. "Štúdia ako tá naša sú veľmi dôležité, ako pre samotné zákazníkov, tak pre kozmetický priemysel, pretože jednotlivé spoločnosti len výnimočne publikujú svoje výsledky, aby ich nemohla konkurencie kopírovať, "uviedol k výskumu profesor Ian Hamley z University of Reading, kde testovanie MATRIXYL vykonali. Pri použití tejto látky sa množstvo kolagénu v pleti zdvojnásobilo.
Matrixyl® je posledný výkrik biotechnológie v oblasti bielkovín. Obsahuje matrykini Pal - GHK i pal - GQPR, ktoré sú nositeľmi informácií potrebných pre regeneráciu pokožky. Peptidy, ktoré obsahujú, majú synergické pôsobenie s bielkovinou rybieho kolagénu. Je to jedna z najdrahších ingrediencií v kozmetických prípravkoch. Matryxil patrí k najnovším a najúčinnejším látkam patriacim do skupiny ničitelia VRÁSOK. Výrazne podporuje mikrocirkuláciu. Jeho pôsobenie je podobné retinolu, oproti nemu ale Matrixyl 3000 pôsobí dvakrát rýchlejšie, nedráždi pokožku a je stabilná a preto si zachováva svoje vlastnosti po celú dobu užívania krémov.

Neuropeptidy Calmosensive je špeciálna zložka, ktorá prináša pokožke rovnaký efekt ako aplikácia toxického botulotoxínu. Vyhladzuje mimické vrásky v tvári, špeciálne v oblastiach, kde sa mimické vrásky tvoria - okolie očí a úst.
 
Argireline® (Acetyl hexapeptid-8) - táto látka predstavuje revolučnú novinku v účinnej boji proti vráskám.Předchází vzniku vrások a hlboké vrásky zmierňuje.

Neuropeptid Calmosensive a Argireline® narozdiel od škodlivého botulotoxínu, ktorý dočasne paralyzuje mimické svaly, iba oslabí svalovú kontrakciu, čím sa mimické svaly uvoľnia.

Peptid v tejto látke má podobnú štruktúru ako bielkovinový komplex zaisťujúce prestup nervového vzruchu do svalu. Na rozdiel od botoxu však iba oslabí prenos vzruchu, pretože sa na spomínaný komplex naviaže. Botulotoxín zničí jeden z proteínov tohto komplexu, vzruch nemôže byť prenesený a sval ochrnie. Argireline a neuropeptid Calmosensive pôsobí len pár hodín a sval nie je poškodený, botox pôsobí 3-6 mesiacov a sval poškodený je. Mimika tváre, predovšetkým úsmev, je zachovaná a zostáva aj radosť zo života. Kozmetický prípravok celkovo pozitívne pôsobí na pružnosť a pevnosť pleti a ovplyvňuje dlhodobo jej odolnosť proti starnutiu.
argan